DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI - KINO DIANA
Prudnicki Ośrodek Kultury i Biblioteki Publicznej w Prudnik zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
a. data publikacji: 09.12.2021r.
b. data ostatniej istotnej aktualizacji (nowa strona): 30.11.2021r.
Strona internetowa kina Diana:
Została zaprojektowana tak, aby była możliwa do obsłużenia przez jak najszerszą grupę użytkowników, niezależnie od używanej technologii, oprogramowania lub posiadanej dysfunkcji.
Status pod względem zgodności z ustawą:
Nasza strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
a. zamieszczone na stronie publikacje w formie plików (PDF, PNG, JPG, DOC.) mogą być niedostępne cyfrowo w całości ponieważ zostały przygotowane przed 23.09.2018 r. lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań Prudnickiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Prudniku,
b. brak wyraźnej informacji o pobraniu plików lub otwarciu ich w nowej karcie.
Powody wyłączenia:
Strona internetowa kina jest bogata w treści tekstowe oraz załączniki i na bieżąco uaktualniany. Dokładamy wszelkich starań, aby strona była dostępna dla największego grona odbiorców i działała zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Udogodnienia:
Serwis wyposażony jest w udogodnienia ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące; kombinacja klawiszy CONTROL+ALT oraz użycie pokrętła myszki pozwala na zwiększenie lub zmniejszenie rozmiaru czcionki.
Zgodność ze standardami:
Strona jest w pełni zgodna ze standardami W3C: HTML 5; WCAG 2.0; CSS3.
Skróty klawiaturowe:
Obsługa strony możliwa jest zarówno za pomocą samej klawiatury jak i myszki komputerowej. Na podstronie Kup bilety on-line klawisz TAB umożliwia przemieszczanie się po wszystkich aktywnych elementach strony, a kombinacja klawiszy SHIFT+TAB przemieszczanie się w odwrotnym kierunku. Na stronie głównej oraz wszystkich pozostałych podstronach SPACJA powoduje przewinięcie strony, a klawisze SHIFT+SPACJA przemieszczenie się w odwrotnym kierunku.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności:
a. deklarację sporządzono dnia: 09.12.2021 roku,
b. deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe:
a. za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada Kierownik kina Diana,
b. e-mail: kino.diana@pok-prudnik.pl
c. telefon: (77) 436 66 85.
Użytkownicy strony internetowej mają prawo:
a. zgłosić uwagi lub wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
b. wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Uwagi, wnioski i żądania muszą zawierać:
a. dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
b. wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
c. wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli wniosek dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Podmiot publiczny powinien zrealizować uwagi i wnioski niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego uwagi, kiedy realizacja wniosku będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z wnioskiem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji wniosku zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący o nie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej.
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna:
Do budynku kina Diana prowadzą dwa wejścia znajdujące się na poziomie parteru; wejście główne znajduje się przy ulicy Mickiewicza 1 oraz drugie wejście, które znajduje się z tyłu budynku, od strony parkingu przy ulicy Gimnazjalnej. Drugie wejście posiada podjazd dla wózków inwalidzkich i jest przeznaczone wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Na poziomie parteru naszego obiektu mieści się toaleta dedykowana osobom z niepełnosprawnościami.
W budynku kina nie ma pętli indukcyjnych, które pozwalają osobom niedosłyszącym, korzystającym z aparatów słuchowych, słyszeć wyraźnie nawet w warunkach trudnych akustycznie. W budynku nie ma również oznaczeń w Alfabecie Braille’a oraz oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Na terenie całego obiektu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego (PJM).